Denizli hava durumu °C
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40

Sağ Sabit

Banner 970x90

06-04-2017 18:39 Kategori: Sizden Gelenler

-.UMUT TÜKENMEZ YAZI DİZİSİ.-

-.UMUT TÜKENMEZ YAZI DİZİSİ.-
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

UMUT TÜKENMEZ YAZI DİZİSİ

RUMUZ:KADERSİZ

Son bölüm 'Yeni Bir Hayat'

  Askerlik bittikten sonra gidecek yerim yoktu ve ne yapacağımı bilmiyordum.

   Yurt müdürüne rica ettim birkaç gün kalmak için. Müdürüm beni Sosyal Hizmetler İl Müdürü olan Yılmaz müdüre gönderdi.Yılmaz müdürüm bana 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında çalışırmısın'diye sorduğunda hemen evet çalışırım diye yanıtladım. 13 Kasım 1992 de işe başladım.Burada çalıştığım sırada vakıf müdürü olan Mustafa müdürümle tanıştım.Adliye arkasında eski bir binada hizmetli olarak vakıf görevinde çalışıyordum ve bu sırda yurtta kalmaya devam ediyordum.

  Bir süre sonra kendime bir ev tutup yurttan ayrıldım.Hayatın zorluklarıyla tanışma vaktim çoktan gelmişti artık.Bazen eşyalarımı anneme götürüyordum,sağolsun annemde yıkayıp paklayıp öyle getiriyordu her defasında.Yaşım 24 olmuştu ve annemin tek derdi beni hayırlı bir kısmetle başgöz etmekti.

  Vakıfta çalışırken evine yardım götürdüğüm bir teyze vardı,benide çok severdi birgün kızının düğün davetiyesini verdi bana. Bu tatlı teyzeyi kırmadım ve gittim düğüne. Nereden bilebilirdimki birgün bu düğününe geldiğim kızın benim baldızım olacağını. Düğün benimde daha önce sahne aldığım Taç düğün salonundaydı. Eski günlerin hatrına sahneye çıkıp babam şarkısını söyledim.Şarkı bittiğinde herkesin ağladığını görünce dayanamayıp sorduğumda gelinin öksüz olduğunu öğrendim.Hemen sahneden inip teyzenin elini öptüm ve çıktım salondan.

  Birkaç gün sonra teyze çalıştığım yere geldi ve annemde burdaydı. Düğündeyken annemle tanışmışlardı ve derin bir sohbete başladılar. Sohbet sırasında annem teyzeye hitaben başka kızı olup olmadığını sorduğunda teyze 15 yaşında bir kızım daha var diye yanıtladı.Annem benim oğlumla başgöz edelimmi diye sorduğunda teyze nasip diye cevaplamıştı. Nasip evet nasip olmuştu.

  Vakıf müdürüm,muhasebecimiz,memur arkadaşım,annem ve ben gittik nasip dediğimiz eve nasibimi istemeye. Kızın dedesi Mustafa amcadan Allahın emri ile istediğimizde Allahın emriyle verdik cevabı geldi. Çok heyecanlanmıştım.

  Nişanlanmış ve bir yıl sonra 15 Ekim 1995 günü büyüdüğüm yurtta çok güzel bir düğün yaptık. Tüm düğün masraflarını üvey babam ve annem üstlenmişti. Çok mutluydum.4 yıl süren evliliğimden aslanlar gibi bir oğlum olmuştu ve mutluluğum iki kat artmıştı. Hayatım boyunca bu mutluluğumun süreceğini sanmıştım.

  07 Temmuz 1999 bir çarşamba akşamı saat 22:30 da dünyam başıma yıkılmış ve hayata bakışım tamamen değişmişti....

 

BU YAZI DİZİSİ ŞABAN ORANLI ADLI ABİMİZİN GERÇEK HAYATIDIR. ÇOK DAHA AYRINTILI YAŞAMINI KENDİSİ BİR KİTAPTA TOPARLAYIP OKURLARIYLA BULUŞTURACAKTIR.

YAŞADIĞI KİRLİLİKLERE RAĞMEN TERTEMİZ KALAN, BAŞINI YERE EĞSELERDE DİMDİK DURAN,DÜNYASINI KARARTSALARDA HAYATA UMUTLA BAKAN BU KALBİ VE BENLİĞİ GÜZEL ABİMİZE BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINDA: HUZUR MUTLULUK BAŞARI DİLİYORUM.

UNUTMAYIN Kİ "KAYANIN İÇİNDEN ÇİÇEK BİTİREN RABBİM,GÜN GELİR TÜM KARINŞIKLARA AYDINLIK OLUR.UMUT ASLA TÜKENMEZ..."

Saygılarımla Sinem Saraylıoğlu.Bu haber 3330 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Sizden Gelenler HABERLERİ


Sag 1 300x250

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizden Beklentileriniz Nelerdir?

0%

0%

0%

0%

BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ