Denizli hava durumu °C
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40

Sağ Sabit

Banner 970x90

22-04-2017 18:08 Kategori: Sizden Gelenler

KONTRACI MI YOKSA KAHRAMAN MI?

KONTRACI MI YOKSA KAHRAMAN MI?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

   Önder Babat'ın Katili İnfaz Edildi

  Tarih 02.02.2006 DHKC'nin internet sitesinde yayınlanan bir haber vardı " bir halk düşmanını,bir kontracıyı cezalandırdık" başlıklı. 3 Mart 2004 te üniversite öğrencisi Önder Babat'ı öldürdüğü iddia edilen Hakan Saraylıoğlu'nu sorguladıktan sonra infaz edildi.

     DHKC,pek çok faili meçhul cinayete karışan Hakan Saraylıoğlu'nun Babat'ı 'silahlı eğitim amaçlı öldürdüğü' yönünde itiraflarda bulunduğunu öne sürdü. DHKC tarafından yazılı açıklamada,Hakan Saraylıoğlu'nun DHKC militanları tarafından sorguya çekildiğini belirterek,bu sorgu sonrasında anlatımlarda bulunduğu ifade edildi.

  1966 Adana doğumlu Saraylıoğlu'nun Almanya'da silah kaçakçılığı yaptığı kaydedilen açıklamada,yaralama suçundan Almanya'da cezaevine giren ve ülkesine dönme şartıyla serbest bırakılan Saraylıoğlu'nun Türkiye'de polis İsmet Aybek'le ilişkisini geliştirerek önce tercümanlık yaptığı,daha sonra ise eğitilerek birçok operasyonda aktif olarak kullanıldığı ifade edildi.

Avcı ve Çatlı ile çalıştı

 Saraylıoğlu'nun askerliğini yaptıktan sonra "Hasan Kartal" sahte kimliği ile yeşil pasaportla yurt dışına çıkarıldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi; 'İsmet Aybek 'den sonra şuan Bosna-Hersek Mali Şube Müdürü olan Göktan Demir'den talimat alıyor. Sonra Edirne Emniyet Müdürü olan Hanefi Avcı ile tanışıyor.Hanefi Avcı kendisine devlet memuru gibi çalışacağını anlatıyor. Burada Abdullah Çatlı ile tanışıyor. MİT,JİTEM ve polisten dörder kişilik gruplar Kemal Aslan,Fatih Rüştü Özgiray,Kazım Hoşgördü ve Saraylıoğlu'nun da içinde bulunduğu toplam 14 kişiden 4 tim kuruluyor. Kendilerini Kuvayi Milliye Polisi olarak adlandırıyorlar. Her kesimden her çevreden insanları alıp eğitip bu örgüte dahil ediyorlar. '

  Gerillaları İnfaz Etti

  Açıklamada,'Faili meçhuller,infazlar,Yunanistan'da orman yangınları,...gibi hemen her türlü operasyonlarda çeşitli konumlarda katılıyor. Manavgat'ta Ali Güngör'ün organizesi,Emniyet Amiri Hakan ve Emniyet Müdürü'nün insiyatifiyle üç PKK gerillanın cesedi Manavgat Barajı'na atılıyor.İzmir Ülkü Ocağı Başkanı Abidin Bilgin ile birlikte 4 faili meçhul cinayet işleniyor.Cesetlerin Narlıdere'de askeri bir bölgeye gömülüyor ve ölenlerin Diyarbakır'lı olduğu ifade ediliyor.'

  Babat Gerçek Hedef

 Açıklamada, Saraylıoğlu'nun 3 Mart 2004 Çarşamba günü akşam saatlerinde Devrimci Hareket Dergisinden çıktıktan kısa bir süre sonra İstiķlal Caddesi İmam Adnan Sokak girişinde uzak mesafeden başına sıkılan tek kurşunla vurulan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Önder Babat cinayetine karıştığı belirtilerek şunlar kaydedildi:'İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Mustafa Başçavuş,konuşmalarında kendisine,artık atışlarda gerçek hedef kullandıklarını,bunun için de Beyoğlu'nda MHP'li bir işadamının bürosundan silahlı eğitim amaçlı birisini vurduğunu anlatıyor.Bu kişinin Önder Babat olduğunu söylüyor.'

  Açıklamada ayrıca,Saraylıoğlu'nun DHKC savaşçıları tarafından sorgulandığı ve 2 Şubat 2006 tarihinde öldürülerek cesedinin İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ne bırakıldığı kaydedildi.

   Cinayet Halen Karanlıkta

Bu arada polisin Babat'ın önce kafasına düşen bir taş nedeniyle yaşamını yitirip ardından 'seken kurşun','yorgun kurşun' iddialarında bulundu ancak, tüm bu iddialar Adli Tıp raporuyla yalanlandı. Raporda,Babat'ın doğrudan atışla hedef alınarak ve büyük olasılıkla aynı sokaktan bir binanın içinden veya susturucu takılmış namludan çıkan,yüksek enerjili,9mm çapında kurşunla vurulduğu'ortaya çıktı.

  Saraylıoğlu Kimlerle Çalıştı

  Açıklamada Saraylıoğlu'nun MİT,JİTEM,polis güçleriyle olan ilişkisiyle verilen isimlerle ortaya konuldu. Bu isimler şöyle sıralandı:Eski Emniyet Müdürü İsmet Aybek,Emniyet Amiri Göktan Demir,JİTEM elemanı Ayhan Bilgi,İl Jandarma Komutanlığı'nda JİTEM Tim Komutanı Mustafa Başçavuş,Denizli'de Tavas Halı sahibi Atilla Çağlak,İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Abidin Bilgin,JİTEM'de Üstteğmen Süleyman Canavar,Beşiktaş Belediye Başkanı'nın akrabası Mehmet Ali Ünal,Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol,TİM Komutanı Kemal Aslan,JİTEM'de Yarbay olan Adnan Şimşiroğlu,Tansu Çiller,Orgeneral Ragıp Ulubay,Orgeneral Muhittin Füsunoğlu,DGM Savcısı Altan Sarı,...........

 

Devlet tarafından yetiştirilip,devletin emriyle faaliyetlerde bulunan bir insanı; kimileri kontracı,kimileri halk düşmanı,kimileri kahraman,kimileri terörist,kimileri şehit ,...olarak adlandırılan bu ülkede hangi 'kimilerinin sözlerine'inanmamız gerektiği hala çözemedim.

 Yukarıda anlatılan olaylarda adı geçen Hakan Saraylıoğlu yani babam şimdi kontracı mı yoksa kahraman mı?

  Devletin gözünde her ne olursa olsun benim gözümde daima "DEVLET İCİN EVLATLARINI UNUTAN BİR HAİN OLARAK KALACAKTIR"...

Saygılarımla Sinem Saraylıoğlu.Bu haber 849 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Sizden Gelenler HABERLERİ


Sag 1 300x250

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizden Beklentileriniz Nelerdir?

0%

0%

0%

0%

BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ