Denizli hava durumu °C
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40

Sağ Sabit

Banner 970x90

04-03-2017 15:06 Kategori: Sizden Gelenler

"UMUT TÜKENMEZ" YAZI DİZİSİ

  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

"UMUT TÜKENMEZ"YAZI DİZİSİ

Rumuz: KADERSİZ

 1.Bölüm: "Yolculuk Başladı"

 

 Tütün işcisi olan dul bir kadının oğluyum.

Tütün işine gittiği sırada şerefsiz bir adamın tecavüz etmesiyle filizlenen bir tohumum.

Cahil ve çaresiz olan annem ne yapacağını bilemez ve beni doğurur. Bana 8 ay baktıktan sonra çaresizliği nedeniyle beni o zamanın muhtarından yardım alarak İzmir Karşıyaka Çocuk Yuvasına bırakır. 6 yaşına kadar orda kalıyorum ve sonra Denizli Yetiştirme Yurduna sevk ediliyorum. 17 Temmuz 1977.

 Kalabalık bir ortam;Yurt müdürü,öğretmenler,anneler,bakıcılar,... hayatım burada devam etmeye başlıyor.

İlk okula yurdun yanında bulunan Cumhuriyet İlk Okulunda başlıyorum.Burada 1. sınıftan 5. sınıfa kadar Osman Çankaya (rahmetli) öğretmenim okutuyor beni.Kendisinden çok şey öğrendim ve herzaman rahmetle anarım.

Osman öğretmenim son derslerde hep müzik işletirdi.Bende sayesinde müziğe aşina oldum.Yurt müdürüne "ben birgün şarkıcı olacağım" diyordum.Sesim çok güzeldi ve bunu çok insan tastikliyordu.

Okulda,müsamerelerde,yurtta,.. şarkı söylüyordum.

Yurt müdürüm beni Belediye Konservatuarına; Türk Sanat Müziğine gönderdi.Hayatım değişmeye başlamıştı. Fakat zamanla hem okul hemde konservatuar zor gelmeye başladığı için müdürüm beni konservatuardan aldı.

Ben umudumu hiç kaybetmedim birgün şarkıcı olacağım.Hatta yurtta bulunan bir abi bana "senin sesin çok güzel,sen büyüdüğün zaman kesin şarkıcı olursun"diyordu. Şarkıcılık hayali iyice ruhuma işlemişti.

 bazen yurttan izinsiz çıkarak sokak düğünlerinde şarkı söylemeye başladım. Ve birgün düğün sahiplerinden biri benim sesimi çok beğenip bana bir teklifte bulundu.Daha 11 yaşındayken bu teklif beni çok heyecanlandırmıştı hemen kabul ettim. Bayramyeri nde bulunan Taç Düğün Salonunda ve Yıldız Düğün Salonunda  bazı akşamlar sahne almaya başlamıştım.

 Bir ara Merkez Bankasının yanında eski Sinema vardı.Küçük Ceylan o Sinemada konser vermek için gelmişti Denizliye. Gitmek istiyordum o konsere ama izin vermezlerdi. Bende bir plan yapıp kaçtımve konsere gittim.

 Küçük Ceylan konserde ara verdiği sırada bana birşey oldu ve kendimi ıspatlamak istedim. Kendimi atıverdim sahneye. Saz çalan Hüseyin abi ve darbuka çalan Murat abiye rica ettim "ben yetimhaneden geldim sesim çok güzel lütfen Ceylan ile şarkı söylemek istiyorum" dedim. Olmaz dediler. Ama çok hırslanmıştım ne olursa olsun kendimi kanıtlayacaktım. Ceylan sahneye tekrar döndüğünde fırladım yine sahneye; Ceylan birden sustu ve şaşırdı. "ben yetimhaneden geldim,yurtta kalıyorum,seninle şarkı söylemek istiyorum,bunun için yurttan kaçıp geldim" dedim.  Küçük Ceylan beni kırmadı ve Küçük Emrah'ın Ben Yetim şarkısını söylemeye başladım sahnede hemde çıplak sesle. Bütün enstürumanlar susmuş,insanlar susmuştu,.. birtek benim sesim yankılanıyordu... Ben yetim ben öksüz.......Şarkı bitince herkes beni ayakta alkışlamaya başladı ve Ceylan" bir şarkıda beraber söyleyelim" dedi. Birlikte Acıların Çocuğunu söyledik. Çok mutluydum ve heyecanlı. Konser bitiminde Ceylan'ı beklemeye başladım fakat Ceylan arka kapıdan çıkıp gitmişti. 

 Hayatımın şokunu yaşamıştım o akşam.Bir yandan Ceylan ile şarkı söylediğim için mutluydum diğer yandan beni böylece bıraktıkları için üzgündüm. Ama pes etmedim şarkıcı olma hayalim hala devam ediyordu.

 Birkaç ay sonra Yıldız Düğün Salonuna Küçük Emrah geldi.Fakat çok kalabalıktı ona ulaşamadım. Şarkılarına eşlik ettim ve bende büyük bir Emrah hayranlığı başladı.

 Emrah'ın tüm kasetlerini almaya ve konserlerini takip etmeye başladım.Bazen yurtta kendi konserimi veriyordum ve düğün salonlarında Emrah'ın şarkıları söylüyordum.

Henüz 12 yaşındaydım.Bir yandan okuyor,bir yandan hayat mücadelesi veriyordum.Bu mücadele sırasında beni yurda bırakanların yani ailemin kim olduğuna dair araştırma yapmaya başladım. Yurt görevlilerine annemi araştırmak istediğimi söylediğimde ise "biz araştırdık,senin annen ölmüş"dediler.

Bütün dünyam başıma yıkılmıştı........ Taaa  ki 15 yaşına gelinceye kadar............

     1. bölüm sonu....

Saygılar Sinem Saraylıoğlu.Bu haber 3251 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Sizden Gelenler HABERLERİ


Sag 1 300x250

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizden Beklentileriniz Nelerdir?

0%

0%

0%

0%

BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ