Denizli hava durumu °C
  • BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40

Sağ Sabit

Banner 970x90

09-03-2017 22:49 Kategori: Sizden Gelenler

UMUT TÜKENMEZ YAZI DİZİSİ

UMUT TÜKENMEZ YAZI DİZİSİ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

" UMUT TÜKENMEZ"YAZI DİZİSİ

Rumuz:KADERSİZ

2.Bölüm:"Annem kim?"

15 yaşındayım. Orta okulu; Merkez Ortaokulunda okudum. Tüm zamanımı okumak ve hayatıma düzen vermek için harcıyordum fakat aklımda hep annem vardı. Acaba gerçekten öldümü yoksa yaşıyor mu diye düşünmeden edemiyordum.Annemin yaşadığına dair ümidimi hiç yitirmedim.

Hafta içi okul hafta sonu ise düğünlere gidip hayatımı devam ettiriyordum.

Beden eğitimi öğretmenim Tuncay Hoca beni çok severdi.Birgün ona "yurtta bana annemin öldüğünü söylediler fakat ben öldüğüne inanmıyorum.İçimde bir his var annemin yaşadığına dair.Birde siz konuşur musunuz hocam?"dedim.Tuncay hocam yurt müdürüyle konuşmaya gittiğinde onada annemin öldüğünü söylemişler. bu şüphe benliğimi o kadar sarmıştıki derslere veemiyordum kendimi nitekim ortaokul 2. sınıfta okuldan ayrılmak zorunda kaldım. Okuma hevesim kalmamıştı artık.

Yurtta bulunan atölyelerde çalışmak istediğimi söyledim yurt öğretmenime ve metal işleri atölyesinde çalışmaya başladım.atölyede bir yandan çalışıyor bir yandanda kendi kendime şarkılar söylüyordum. Birgün yurtta sosyal hizmet uzmanı Avni Hocam beni çağırdı ve "oğlum neyin var?"dedi.Bende "içimde büyük bir yara var buda anne özlemi"dedim.Avni hoca "tamam ben bunun takipcisi olacağım"dedi...

 16 yaşındaydım ve çay ocağında çalışıyordum.Avni Hocama ve misafir olan İsmail amcaya çay servisi yaparken bana otur dediler.İsmail amca nereli olduğumu sordu bende "Denizli Kale Karaköylüyüm"dedim.İsmail amca "bende Karaköylüyüm"dedi. Heyecanla Meryem isminde bir kadın tanıyormusun?" dedim. "bilmiyorum ama araştırırım" diye cevap verdi.

  Köye gidip o zamanın muhtarı olan Hüseyin amcaya" Meryem diye biri varmıydı bu köyde "diye sorup araştırmış. Muhtar ise hatırlamadığını söylemiş.İsmail amca benim adımı,yurtta kaldığımı ve annemi araştırdığımı söyleyince : "hatırladım yurda beraber götürüp bıraktık diye cevap vermiş muhtar.

 İsmail amca araştırmalarından sonra yurda gelip bana anlatmaya başladı:annemin yaşadığını,yaşadığı yeri ve şuan Osman isminde biriyle evli olduğunu öğrendim. O heyecanla terzi Durmuş amcaya koşutum ve onunla beraber annemin yaşadığı yere gittik. Tarlada tütün kırıyordu ve yanına yaklaştım,konuşmaya başladım.titreyen bir sesle "senin annem olduğunu söylediler"dedim oda bana " hayır,senin annen bir trafik kazasında öldü"dedi.İnanmak zorunda kaldım.

 18 yaşına geldiğimde yurttan çıkmak istediğimi ilettim yurt müdürüne fakat gidecek yerim olmadığı için kabul etmedi.Gerçekten gidecek bir yerim yoktu...

 Hiç unutmam 11Nisan 1989 yurda bir kadın geldi ve bana annam olduğunu söyledi."Sen birgün bana geldin ama ben cahildim ne yapacağımı bilemedim ve sana annen ben değilim senin annen öldü dedim.Ayrıca eşimin senin başka bir adamdan olduğunu öğrenmemesi için sana böyle bir yalan söyledim fakat o günden beri vicdan azabından duramıyorum."diyerek derdini anlattı.Bende düşündüm ve hak verdim.2 gün annem yanıda yurtta kaldı ve gitti.O günden sonra gizli gizli yurda yanıma gelip gitmeye başladı.Bende yurttan izin alıp annemin yanına gidip geliyordum.

  Annemi bulmuştum artık.Mutluydum.Öldüğüne hiç inanmamıştım zaten ki hislerimde haklı çıkmıştım. Annem yaşıyordu ve onu görebiliyordum.Ben biliyordum artık annem kim...

  Birde baba özlemi sarmaya başlamıştı içimi ve onun kim olduğunun soruları....

  Artık babamı da bulmak istiyordum.......

 2. bölüm sonu

Saygılar Sinem SaraylıoğluBu haber 3251 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER Sizden Gelenler HABERLERİ


Sag 1 300x250

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizden Beklentileriniz Nelerdir?

0%

0%

0%

0%

BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ